Sobota 18.10.2013 Jihlava

22.10.2013 21:08

Velká Bíteš – Třebíč A  9:11 (5:5;1:4;3:2)

 

Branky VB: Švejda 6, Jašek, Modl, Nesvadba V.

Střely 29:38

 

I když jsme měli hrát na turnaji s „béčkama“, nastala změna a po domluvě s Pelhřimovem a ostatními týmy jsme si opět zahráli s „áčkama“, což považuji za jasné plus pro všechny naše hráče. První třetina začala neskutečnou individuální akcí Petra Švejdy, který snad po 3 vteřinách trefil šibenici třebíčského branky, ovšem z protiútoku bylo vyrovnáno – celá třetina byla spíše útočná a na bránění se příliš nemyslelo, nutno ovšem říci, že soupeř měl navrch a Peťa v bráně se rozhodně nenudil. Druhá třetina byla podobná té první s tím rozdílem, že jsme nedokázali proměňovat šance a nedůrazně bránili. Zato třetí třetina (soupeř už měl také téměř dva zápasy za sebou) už z našeho pohledu byla téměř dle mých představ – přihrávky, dobruslování hráčů, sem tam i velmi žádaná agresivita – jedna třetina za rozhodnutého stavu je však málo. Zasloužené vítězství Třebíče. Pochvala pro Petra Jaška, který hrál první turnaj za čtvrťáky.

 

Známkování: Švejda 8, Křikava Vít 5, Kuřátko 5, Modl 6, Nesvadba V. 5, Nesvadba J. 6, Vrzal 5, Jašek 6, Křikava Václav 4, Juda 5.

 

Velká Bíteš – Jihlava A  5:14 (3:5;2:6;0:3)

Branky VB: Modl 2, Švejda 2, Nesvadba J.

Střely 17:52

 

Jasná převaha Jihlavy od začátku až do konce. Naši hráči až příliš brzy přestali bruslit a zápas téměř vzdali. Soupeř byl sice silnější v osobních soubojích a mnohem lepší v práci s pukem, ovšem bojovností jsme se mu vyrovnat mohli. Vcelku mě štvala lenost našich hráčů při dobruslování hráčů, jak měl soupeř krok náskok, měl vyhráno. Takto se na hokeji nebojuje. Výsledek je ještě milosrdný a nebýt Petra v brance, byla by prohra mnohem vyšší. Pevně věřím, že si naši hráči nasazení a bojovnosti soupeře všimli a pokusí se jim v příštím zápase vyrovnat. Jednoznačné vítězství Jihlavy.

Za zmínku snad stojí precizně proměněné trestné střílení Viktora, ovšem bylo to chtěné?

 

Známkování: Švejda 6, Křikava Vít 5, Kuřátko 5, Modl 5, Nesvadba V. 5, Nesvadba J. 4, Vrzal 4, Jašek 6, Křikava Václav 5, Juda 6